У Вінниці портрет Стуса розмалюють яскравими фарбами


У Вінниці відбудеться перший Стус-фест. Поети та митці зберуться 29 та 30 серпня на поетичний фестиваль "Палімпсести", який приурочать до 30-ї річниці від Дня смерті поета Василя Стуса.

"Стуса хочемо показати сучасним і актуальним і зацікавити людей його віршами. Постать Стуса знакова для малого регіону Донбасу. Для мене було знахідкою, що Стус і Рінат Ахметов росли в одному мікрорайоні. Тому обговорення проблеми Українського сходу буде на чаcі" - говорить співорганізатор фесту Дмитро Штофель. - Фест не буде реквіємом з плачевним поетичним читанням чи всхлипуванням. Це дуже позитивний захід, який увіковічнює його для наступних поколінь.

Сьогодні організатори презентували дводенну програму фесту. Зранку за бажанням учасники форуму зможуть порибалити на річці Південний Буг. Ближче до обіду усі зберуться біля однієї з бібліотек міста. Спільно розмалюють на стіні портрет Василя Стуса різнокольоровими фарбами.

"Проект "Стіна" задумав в рамках фестивалю. Портрет оздобимо панно, - розповідає вінницький художник Олександр Нікітюк. Знаючи трохи про Стуса, уявляв його похмурим, який постійно страждав, боровся, був в довгому душевному хворбливому стані. Аби створити стріт-арт, перечитав ще раз його твори. Відкрився мені веселим, життєрадісним, сповненим гумору і здорового глузду та спраги до життя, продовжувати творити свій рід. З цими асоціаціями створили контурне зображення Стуса, яке малюватимуть усі. Сюди будуть приходити люди. Рибалкато добре, але сподіваюсь, що бібліотека теж стане рибним місцем для людей".

У фесті візьме участь його син Дмитро Стус. Він пішов поетичним шляхом батька. На форум приїдуть митці з Донецька, Києва, Львова, Вінниці - Тарас Компаниченко, сестри Тельнюк, Олесь Сергієнко, Олена Стяжкіна, Вахтанг Кіпіані, Олександр Никитюк, Люба Якимчук, Таня-Марія Литвинюк, Павло Лисий, Віра Бондар, Олександра Матвійчук. Вони читатимуть вірші Василя Стуса і сучасну поезію.

Надвечір на відтворять живу театралізовану інсталяцію "Чорнота: від смерті до життя". Її покажуть професійні хореографи Києва і Чернівців. Це буде ритмічна композиція під плавні рухи музики та тексту.

У другий день фестивалю в кінотеатрі "Родина" презентують фільм "Палімпсест" режисера Романа Веретельника. Опісля покажуть документальний фільм "Відторгнення. Битва за Україну" режисера Людмили Немирі.http://gazeta.ua/articles/culture/_u-vinnici-portret-stusa-rozmalyuyut-yaskravimi-farbami/641165
Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 43 канал Винница - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top