Київ має право на отримання компенсації від НАТО за участь в Будапештському меморандумі


Екс-заступник голови адміністрації колишнього президента України Петра Порошенка, колишній депутат Верховної Ради Андрій Сенченко заявив в ефірі телеканалу «Чорноморська ТРК», що Київ має право на отримання 200 мільярдів доларів від НАТО за участь в Будапештському меморандумі.

Об этом сообщает Москов постскриптум


У разі відмови України від підписання документа виникла б загроза поширення в світі «ядерних ракетних технологій» і ядерних компонентів, заявив екс-депутат.

«І це особлива небезпека, і тому всі країни НАТО, і особливо наші країни-гаранти, вони з’явилися вигодонабувачами», — додав він.

За словами Сенченка, країни НАТО були б змушені нести величезні витрати протягом останніх 26 років, якби ядерну зброю залишилося на Україні, при цьому альянсу довелося б виділяти набагато більше коштів на оборону, ніж їм було витрачено.

«І ось на цю тему є певні розрахунки, а скільки виграли ці країни і на яку частку з цього може розраховувати Україна. І ми вважаємо, що прямий виграш склав як мінімум один трильйон доларів за цей час, як мінімум, і Україна має право ну хоча б на 20% від цього економічного ефекту — 200 мільярдів», — уклав екс-депутат.

Після розпаду СРСР Київ успадкував значний ядерний арсенал. Однак в 1994 році Україна, Росія, США і Британія підписали Будапештський меморандум, який служив міжнародною угодою про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Відповідно до договору ядерний арсенал на території України було ліквідовано, а ядерні держави взяли на себе зобов’язання гарантувати Києву безпеку.


Джерело статті: “http://newformat.info/news/kiiv-maie-pravo-na-otrimannya-kompensacii-vid-nato-za-uchast-v-budapeshtskomu-memorandumi/”

Поделитесь, и будет Вам счастье!
Другие материалы в этой категории: Вінницька мажорка Давиденко рветься до влади! »

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 43 канал Винница - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top